Farebné okno do bytu

Farebné okno do bytu
Farebné okno do bytu

Farebné okno do bytu

Biela je klasikou, ktorou pri oknách vo vašom domove nič nepokazíte. Zďaleka však nie je jedinou farbou, ktorú máte k dispozícii v momente voľby okien do vášho bytu. Aké farby okien sú v súčasnosti v kurze a ako ich možno zladiť s celkovým prostredím?

Prečo sa oplatí mať v byte farebné okná?

Na začiatok by sme mohli povedať, že farebné okná sú momentálne veľmi populárne, nakoľko vám dávajú možnosť prejaviť váš osobný vkus a zariadiť váš byt podľa vašich predstáv do najmenších podrobností. Celkový vzhľad bytu totiž nemajú na starosti len nábytok a doplnky, ale aj okná, dvere a ďalšie prvky. Je vhodné jednotlivé kúsky vo vašom byte ladiť do podobných farieb alebo tónov, ktoré vzájomne možno kombinovať, aby ste tak dosiahli harmonický celok. Pri nábytku vo svetlých farbách si napríklad môžete zvoliť okná v tmavšom prevedení alebo naopak tmavší nábytok doplniť o okná so svetlým rámom.

Čo charakterizuje farebné okná v byte

Okná používané v bytových jednotkách sú v zásade dodávané v plastovej alebo v hliníkovej podobe. Pri oboch verziách je dostupné farebné prevedenie v rôznych odtieňoch, z ktorých najpopulárnejšie sú tóny pripomínajúce drevo, keďže evokujú prírodu a vytvárajú príjemnú pozitívne nabitú atmosféru. Je dôležité, aby ste pre okná vo vašom byte zvolili farebné tóny, ktoré sa vyznačujú vysokým stupňom kvality a odolnosti voči vplyvom vonkajšieho prostredia a to tak v letných, ako aj zimných mesiacoch.

Odporúčame vám staviť na farebné dekory profilov okien, alebo ak chcete drevokory, ktoré sú spoľahlivým a inovatívnym riešením do vášho bytu a zárukou farebnej stálosti. V našej ponuke rozdeľujeme dostupné farebné odtiene do niekoľkých skupín. Štandardnú príplatkovú skupinu zastupuje orech, mahagón, ako aj zlatý a tmavý dub. Štandardná príplatková skupina + pozostáva z tónov, akými sú antracit-drevo, vermont, meranti, metbrush, montana, tiama a cheyenne.

Napokon máte k dispozícii neštandardnú príplatkovú skupinu, spomedzi ktorej vynikajú svetlé odtiene krémovej a birke rose, kým tmavé reprezentuje zelená, hnedá, červená antracit a kovová modrá. K hnedej sa približuje aj nogal toscana, teak arte, čokoládová, letný douglas a macore, pričom nemožno zabúdať ani na oregon a sivú farbu.

Príprava pred montážou okien a dverí

Príprava pred montážou okien a dverí

Montáž okien a dverí nie je až tak náročnou záležitosťou, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať, na začiatok sa je však potrebné na ňu dobre pripraviť. V čom by mala podobná príprava zabezpečujúca bezproblémovú montáž spočívať, vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Fasádne systémy

Hliníkové fasádne systémy

Fasádne systémy majú široké spektrum použitia a vyrábajú sa v rôznych verziách. Čo by ste o nich mali vedieť a ktorý materiál je pre ich použitie najvhodnejší z hľadiska životnosti, dostupnosti a kvality.

Industriálny štýl okien a dverí

Industriálny štýl okien a dverí

Čoraz populárnejší a používanejší industriálny štýl? Prezradíme vám v našom najnovšom článku so špeciálnym zameraním na okná a dvere zladené do trendového priemyselného štýlu 21. storočia.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu