Zasklenie balkónu v byte

Zasklenie balkónu v byte
Zasklenie balkónu v byte

Zasklenie balkónu v byte pre viac priestoru

Uvažujete o možnosti zasklenia balkónu vo vašom byte, máte však pochybnosti o tom, čo všetko so sebou obnáša? Na nasledujúcich riadkoch vám priblížime, v čom spočívajú výhody zasklenia a čo je pri ňom potrebné vziať do úvahy.

Prečo sa zasklenie balkónu oplatí

Pravdepodobne najvýraznejšou výhodou zasklenia balkónu je energetická úspornosť. Únik tepla z bytu výrazne klesne a tým pádom ušetríte pri jeho vykurovaní, čo padne vhod počas studených zimných mesiacov. Balkón budete môcť používať po celý rok a nielen v čase pekného počasia, či už za účelom odkladania vecí, príjemného posedenia alebo vytvorenia malebnej zimnej záhrady. Do izby vám nebude vnikať studený vzduch ani hluk a prach z vonkajšieho prostredia. Balkón je chránený pred pôsobením poveternostných vplyvov, ako je dážď, vietor alebo sneh a celý byt sa príjemne zateplí.

Výhody zasklenia

Po zasklení balkónu bude vaša domácnosť pôsobiť väčšími rozmermi, než aké má v skutočnosti a nemusíte sa obávať, že by sa vám cez balkón do bytu dostali muchy alebo iné druhy hmyzu. Nepochybne sa budete cítiť aj bezpečnejšie, keďže byt je v tomto prípade efektívnejšie chránený pred prípadným vniknutím možných zlodejov z exteriéru. K dispozícii získate v neposlednom rade väčšiu dávku súkromia, pričom posledné dve spomenuté pozitíva ocenia predovšetkým majitelia bytov situovaných na prízemí alebo na nižších poschodiach bytovky.

Čo treba pri zasklení balkónu vziať do úvahy?

Na začiatok je vhodné overiť si, či je balkón vášho bytu dostatočne stabilný a znesie konštrukciu spojenú s jeho zasklením. Na výber máte rôzne typy zasklenia, spomedzi ktorých si môžete zvoliť taký, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a potrebám. Najčastejšie sa stretávame s rámovým a bezrámovým systémom pre zasklenie balkónu.

Povolenia od stavebnéhu úradu

Považujeme za dôležité spomenúť, že zasklenie balkónu sa spája s potrebou povolení, ktoré má v zásade na starosti stavebný úrad. Na tomto úrade je preto vhodné sa vopred informovať o tom, či bude pre váš konkrétny projekt nevyhnutné stavebné povolenie alebo vám postačí spoľahnúť sa na ohlasovaciu povinnosť. Nezabúdajte tiež na získanie súhlasu, ktorý vám vydá spoločenstvo vlastníkov v rámci budovy, v ktorej sa váš byt nachádza.

Industriálny štýl okien a dverí

Industriálny štýl okien a dverí

Čoraz populárnejší a používanejší industriálny štýl? Prezradíme vám v našom najnovšom článku so špeciálnym zameraním na okná a dvere zladené do trendového priemyselného štýlu 21. storočia.

Hliníkové automatické dvere

Hliníkové automatické dvere

Kde všade sa hliníkové automatické dvere môžu použiť a čo patrí k ich najväčším pozitívam? Aké druhy automatických dverí rozoznávame? Na tieto a podobné otázky vám odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Príprava pred montážou okien a dverí

Príprava pred montážou okien a dverí

Montáž okien a dverí nie je až tak náročnou záležitosťou, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať, na začiatok sa je však potrebné na ňu dobre pripraviť. V čom by mala podobná príprava zabezpečujúca bezproblémovú montáž spočívať, vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu