Okná do bytu

Okná do bytu
Okná do bytu

AKO SI VYBRAŤ IDEÁLNE OKNÁ DO BYTU

Čo všetko treba pri voľbe okien do vášho bytu zobrať do úvahy a aké okná vám dáva súčasný trh k dispozícii? Čo ich charakterizuje, čím vynikajú a čo by ste o nich mali vedieť? Vďaka našim praktickým radám bude vaše rozhodovanie o oknách do bytu hneď jednoduchšie.

V čom spočíva popularita plastových okien?

V bytových jednotkách sa už dlhodobo najväčšej obľube tešia práve plastové okná a to tak vzhľadom na ich vysoký stupeň tepelnej izolácie spojený s nižšími nákladmi na vykurovanie v zimných mesiacoch, ako aj prijateľnú cenu, ktorá príliš nezaťaží vašu peňaženku. Údržba plastových okien navyše nie je vôbec náročná, vyznačujú sa dobrou životnosťou a máte pri nich na výber viaceré alternatívy. Dostupné sú tak plastové okná s hranatým, ako aj oblým profilom a v prípade záujmu si môžete zadovážiť tiež dvojsklo alebo trojsklo. Tým zvýšite termoizolačnú schopnosť vašich okien a súčasne im zaručíte im väčšiu pevnosť, ako aj odolnosť pred vplyvom vonkajšieho prostredia.

Hliníkové okná trendové a nadčasové

Popri plastových oknách čoraz viac ľudí siaha vo svojom byte po hliníkových oknách, ktoré si hneď získajú vašu pozornosť vďaka modernému dizajnu, stabilite a veľkým rozmerom, priam stvoreným pre moderné štýlovo zariadené byty. Tieto okná využívajú systém HI a HI+, ktorý im zabezpečuje výbornú termoizolačnú vlastnosť, ich profil je veľmi pevný a preto sa netreba obávať jeho poškodenia. Údržba a manipulácia s hliníkovými oknami je bezproblémová a z hľadiska energií sú ich modely tiež úsporné. Je pravda, že sa spájajú s vyššou cenou, ponúkajú vám však za ňu kvalitné okná s dlhodobou životnosťou.

Okná v prevedení dva jednom

Ak sa medzi plastovými a hliníkovými oknami naďalej nedokážete rozhodnúť, máte možnosť zakúpiť si taktiež okná, ktoré v sebe spájajú kladné vlastnosti oboch druhov. Hliníkovo-plastové okná sú vysoko odolné voči pôsobeniu poveternostných vplyvov, či už máme na mysli dážď, vietor, slnečné lúče alebo námrazu. Vďaka kvalitnej tepelnej izolácii vám do miestnosti s týmito oknami nebude v čase zimných mesiacov vnikať chladný vzduch, kým počas letných dní sa nemusíte obávať prenikania horúčavy do vášho bytu.

Fasádne systémy

Hliníkové fasádne systémy

Fasádne systémy majú široké spektrum použitia a vyrábajú sa v rôznych verziách. Čo by ste o nich mali vedieť a ktorý materiál je pre ich použitie najvhodnejší z hľadiska životnosti, dostupnosti a kvality.

Príprava pred montážou okien a dverí

Príprava pred montážou okien a dverí

Montáž okien a dverí nie je až tak náročnou záležitosťou, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať, na začiatok sa je však potrebné na ňu dobre pripraviť. V čom by mala podobná príprava zabezpečujúca bezproblémovú montáž spočívať, vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Hliníkové automatické dvere

Hliníkové automatické dvere

Kde všade sa hliníkové automatické dvere môžu použiť a čo patrí k ich najväčším pozitívam? Aké druhy automatických dverí rozoznávame? Na tieto a podobné otázky vám odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu