Okná do bytu

Okná do bytu
Okná do bytu

AKO SI VYBRAŤ IDEÁLNE OKNÁ DO BYTU

Čo všetko treba pri voľbe okien do vášho bytu zobrať do úvahy a aké okná vám dáva súčasný trh k dispozícii? Čo ich charakterizuje, čím vynikajú a čo by ste o nich mali vedieť? Vďaka našim praktickým radám bude vaše rozhodovanie o oknách do bytu hneď jednoduchšie.

V čom spočíva popularita plastových okien?

V bytových jednotkách sa už dlhodobo najväčšej obľube tešia práve plastové okná a to tak vzhľadom na ich vysoký stupeň tepelnej izolácie spojený s nižšími nákladmi na vykurovanie v zimných mesiacoch, ako aj prijateľnú cenu, ktorá príliš nezaťaží vašu peňaženku. Údržba plastových okien navyše nie je vôbec náročná, vyznačujú sa dobrou životnosťou a máte pri nich na výber viaceré alternatívy. Dostupné sú tak plastové okná s hranatým, ako aj oblým profilom a v prípade záujmu si môžete zadovážiť tiež dvojsklo alebo trojsklo. Tým zvýšite termoizolačnú schopnosť vašich okien a súčasne im zaručíte im väčšiu pevnosť, ako aj odolnosť pred vplyvom vonkajšieho prostredia.

Hliníkové okná trendové a nadčasové

Popri plastových oknách čoraz viac ľudí siaha vo svojom byte po hliníkových oknách, ktoré si hneď získajú vašu pozornosť vďaka modernému dizajnu, stabilite a veľkým rozmerom, priam stvoreným pre moderné štýlovo zariadené byty. Tieto okná využívajú systém HI a HI+, ktorý im zabezpečuje výbornú termoizolačnú vlastnosť, ich profil je veľmi pevný a preto sa netreba obávať jeho poškodenia. Údržba a manipulácia s hliníkovými oknami je bezproblémová a z hľadiska energií sú ich modely tiež úsporné. Je pravda, že sa spájajú s vyššou cenou, ponúkajú vám však za ňu kvalitné okná s dlhodobou životnosťou.

Okná v prevedení dva jednom

Ak sa medzi plastovými a hliníkovými oknami naďalej nedokážete rozhodnúť, máte možnosť zakúpiť si taktiež okná, ktoré v sebe spájajú kladné vlastnosti oboch druhov. Hliníkovo-plastové okná sú vysoko odolné voči pôsobeniu poveternostných vplyvov, či už máme na mysli dážď, vietor, slnečné lúče alebo námrazu. Vďaka kvalitnej tepelnej izolácii vám do miestnosti s týmito oknami nebude v čase zimných mesiacov vnikať chladný vzduch, kým počas letných dní sa nemusíte obávať prenikania horúčavy do vášho bytu.

Okná vhodné pre rodinné domy

Okná vhodné pre rodinné domy

Správna voľba okien a dverí do vašej domácnosti je jedným z krokov k tomu, aby ste sa vo vašom domove cítili príjemne, útulne a aby v ňom panovala pravá rodinná pohoda. Aký druh okien sa teda najlepšie hodí do rodinných domov a čo by ste si pri nich mali všímať.

Fasádne systémy

Hliníkové fasádne systémy

Fasádne systémy majú široké spektrum použitia a vyrábajú sa v rôznych verziách. Čo by ste o nich mali vedieť a ktorý materiál je pre ich použitie najvhodnejší z hľadiska životnosti, dostupnosti a kvality.

Trendy farieb okien dverí

Trendy farieb okien dverí

Trendy sa menia z roka na rok a hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá, nevyhýbajú sa ani oknám. Do akých odtieňov teda možno zladiť okná vo vašej domácnosti, ak chcete aby kráčali ruka v ruke s farebným dizajnom pre tento a nasledujúci rok?

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu