Trendy farieb okien dverí

Trendy farieb okien dverí
Trendy farieb okien dverí

Trendy farieb okien dverí

Trendy sa menia z roka na rok a hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá, nevyhýbajú sa ani oknám. Do akých odtieňov teda možno zladiť okná vo vašej domácnosti, ak chcete aby kráčali ruka v ruke s farebným dizajnom pre tento a nasledujúci rok?

Čo treba vziať pri výbere farby do úvahy

Pokiaľ chcete, aby zvolený priestor pôsobil harmonickým dojmom, odporúčame vám zladiť okná s nábytkom v miestnosti a celkovým vzhľadom interiéru alebo vonkajšej fasády. Je teda vhodné staviť na farby, ktoré možno ľahko kombinovať a vhodne zapadajú v súvislosti s okolitým prostredím. Zaujímavosťou pritom je, že v dnešnej dobe sú dostupné aj okná s odlišným farebným vzorom z vonkajšej i vnútornej strany, vďaka čomu sa zhodujú s interiérom aj exteriérom zároveň.

Predovšetkým pri plastových oknách je nestarnúcou klasikou biela, ktorá sa udrží na popredných priečkach obľúbenosti farieb okien aj počas tejto sezóny. Zároveň sa však čoraz častejšie stretávame s použitím iných odtieňov a to tak v prípade plastových, ako aj hliníkových okien. Hoci farebnosti sa netreba obávať, pred výraznými farbami je vhodnejšie staviť na neutrálne odtiene, ktoré možno použiť prakticky v akejkoľvek miestnosti. Výnimkou je detská izba, kde nič nepokazíte jasnejšími farbami stimulujúcimi detskú fantáziu a predstavivosť.

Aké farby okien budú moderné počas tejto sezóny?

Trendovými farbami v rokoch 2019-2025 naďalej zostávajú sivá a šedá, ktoré si nájdu využitie predovšetkým v moderne zariadenom priestore so štýlovým dizajnom. Pripomínajú kvalitu hliníkových okien, sú však väčšinou dostupné v nižších cenových kategóriách. Chcete, aby konkrétna miestnosť pôsobila otvorenejšie a priestrannejšie, biela sa vám však javí príliš všedná. Vyskúšajte v tom prípade svetlé farby, či už máme na mysli slonovinovú s luxusným nádychom alebo rôzne odtiene krémovej.

Trendové farby 

Trendom tejto sezóny sú v neposlednom rade farby imitujúce hliník alebo ral farby, vďaka ktorým budú vaše okná vyzerať ako nadčasové, zároveň si ich však zadovážite za výhodnejšiu cenu a budú si vyžadovať jednoduchšiu údržbu. Okná v odtieňoch pripomínajúcich hliník alebo ral škálu nadčasových farieb vyniknú hlavne v domoch s minimal dizajnom.

Zasklenie balkónu v byte

Zasklenie balkónu v byte

Uvažujete o možnosti zasklenia balkónu vo vašom byte, máte však pochybnosti o tom, čo všetko so sebou obnáša? Na nasledujúcich riadkoch vám priblížime, v čom spočívajú výhody zasklenia a čo je pri ňom potrebné vziať do úvahy.

Farebné okno do bytu

Farebné okno do bytu

Biela je klasikou, ktorou pri oknách vo vašom domove nič nepokazíte. Zďaleka však nie je jedinou farbou, ktorú máte k dispozícii v momente voľby okien do vášho bytu. Aké farby okien sú v súčasnosti v kurze a ako ich možno zladiť s celkovým prostredím?

Okná vhodné pre rodinné domy

Okná vhodné pre rodinné domy

Správna voľba okien a dverí do vašej domácnosti je jedným z krokov k tomu, aby ste sa vo vašom domove cítili príjemne, útulne a aby v ňom panovala pravá rodinná pohoda. Aký druh okien sa teda najlepšie hodí do rodinných domov a čo by ste si pri nich mali všímať.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu