Hliníkové fasádne systémy

Fasádne systémy
Fasádne systémy

Ktoré fasádne systémy sú najlepšie ? 

Fasádne systémy majú široké spektrum použitia a vyrábajú sa v rôznych verziách. Čo by ste o nich mali vedieť a ktorý materiál je pre ich použitie najvhodnejší z hľadiska životnosti, dostupnosti a kvality?

V akých prípadoch možno použiť fasádne systémy?

Fasádny systém je perfektným riešením pre ochranu konštrukcie pred pôsobením poveternostných vplyvov, je úsporným z energetického hľadiska a v mnohých prípadoch sa vyrába z recyklovaných hmôt, vďaka čomu je tiež ohľaduplný k životnému prostrediu. Vo väčšine prípadov sa s podobným systémom stretávame pri budovách využívaných pre administratívne účely vo forme kancelárií či iných firemných priestorov. Používajú sa ale aj ako pokrytie vonkajších stien obchodných centier, bánk alebo rôznych predajní.

Hliníkové fasády aj pre rodinné domy

V najnovšej dobe nie je neobvyklé zvoliť si fasádny systém aj pri rodinnom dome, ktorý je navrhnutý v modernom duchu a disponuje dostatočne vysokými stenami. Na trhu nachádzame v súčasnosti napríklad fasádne systémy využívajúce sádrovláknité dosky, vhodné obzvlášť do prostredia s vysokým stupňom vlhkosti a častými výkyvmi počasia. Z dlhodobého hľadiska sú však najvýhodnejšou voľbou hliníkové fasády, do ktorých je možné v prípade potreby zakomponovať tak vetracie okná, ako aj posuvné dvere, či už automatické alebo vchodové.

Prečo sú hliníkové fasády top produktom na trhu fasádnych systémov?

Tieto fasády sú produkované z kvalitného materiálu, ktorý nie je náročný na údržbu, čo pri ploche veľkých rozmerov určite oceníte. Na jednej strane priestor izolujú pred pôsobením vonkajších vplyvov, ako je teplo či zvuk, na druhej strane však umožňujú vzduch ventilovať a tak s nimi stavba môže naďalej takpovediac dýchať. Panely hliníkových fasád sú ľahké a preto sa pri ich použití netreba obávať poškodenia celkovej stability danej konštrukcie.

Estetika a elegancia

Hliníkové fasády zaujmú aj po estetickej stránke, nakoľko vyvolávajú dojem elegancie a luxusu. Vďaka tomu sú veľmi vhodným prostriedkom pre prilákanie nových zákazníkov aj obchodných partnerov do vašej firmy či spoločnosti, ktorej dodajú nádych exkluzivity spojený s vysokým stupňom lesku.

Hliníkové automatické dvere

Hliníkové automatické dvere

Kde všade sa hliníkové automatické dvere môžu použiť a čo patrí k ich najväčším pozitívam? Aké druhy automatických dverí rozoznávame? Na tieto a podobné otázky vám odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Farebné okno do bytu

Farebné okno do bytu

Biela je klasikou, ktorou pri oknách vo vašom domove nič nepokazíte. Zďaleka však nie je jedinou farbou, ktorú máte k dispozícii v momente voľby okien do vášho bytu. Aké farby okien sú v súčasnosti v kurze a ako ich možno zladiť s celkovým prostredím?

Príprava pred montážou okien a dverí

Príprava pred montážou okien a dverí

Montáž okien a dverí nie je až tak náročnou záležitosťou, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať, na začiatok sa je však potrebné na ňu dobre pripraviť. V čom by mala podobná príprava zabezpečujúca bezproblémovú montáž spočívať, vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu