Industriálny štýl okien a dverí

Industriálny štýl okien a dverí
Industriálny štýl okien a dverí

Industriálny štýl okien a dverí Vás uchváti na prvý pohľad 

Čo všetko charakterizuje čoraz populárnejší a používanejší industriálny štýl? Prezradíme vám v našom najnovšom článku so špeciálnym zameraním na okná a dvere zladené do trendového priemyselného štýlu 21. storočia.

Čím sa industriálny štýl vyznačuje?

V čom sa industriálny štýl odlišuje od iných, ako je napríklad rustikálny, minimalistický alebo škandinávsky štýl? K jeho typickým znakom môžeme zaradiť vysoké steny, trámy vystupujúce zo stropu, potrubie viditeľné v stenách a použitie materiálov, ku ktorým patrí oceľ, tehly alebo betón. Miestnosti zariadené v industriálnom štýle často pôsobia, akoby neboli dokončené a možno si v nich všimnúť rôzne mechanické kusy nábytku a doplnkov. Štýl označovaný tiež ako priemyselný si najväčšie uplatnenie nachádza v bytoch situovaných v podkroví, loftoch a bytových jednotkách s moderným dizajnom.

Priemyselný štýl je industriál 

V rámci industriálneho štýlu je tiež bežné doplniť zvolený priestor o rozličné kovové alebo drevené kúsky, aké sú charakteristické pre priemyselné stavby. Ak si potrpíte na detaily, môžete do bytu ladeného v industriálnom štýle umiestniť originálne prvky v duchu vintage a retro. Pokiaľ plánujete do tohto štýlu zaodieť len niektorú z miestností vo vašej domácnosti, najlepšou voľbou je obývačka alebo pracovňa. Využitie si nájde tiež v kúpeľni a v kuchyni, naopak nie je práve najvhodnejšou voľbou do detskej izby.

Okná a dvere v industriálnom štýle podľa vášho vkusu

Čo sa týka okien a dverí v súlade s industriálnym štýlom, v otázke materiálu tiež platí, že môžete staviť na drevo a na kov alebo si zvoliť modely, ktoré v sebe spájajú drevené prvky s kovovými, napríklad drevené dvere s kovovu zárubňou alebo okná s kovovým rámom. Zatiaľčo kovový lesk navodzuje tú správnu atmosféru priemyselnej doby, hrejivé drevo primerane vyrovná jeho chladný efekt.

Je vhodné dať prednosť oknám veľkých rozmerov, aby tak v industriálne ladenej miestnosti vynikol vysoký strop a zároveň do miestnosti dopadalo primerané množstvo svetla, čím priestor opticky zväčšíte a zjemníte jeho metalický vzhľad. Dvere môžu byť masívnejšie, pôsobiť staršie, než sú v skutočnosti a byť obohatené o železné prvky.

Okná do bytu

Okná do bytu

Čo všetko treba pri voľbe okien do vášho bytu zobrať do úvahy a aké okná vám dáva súčasný trh k dispozícii? Čo ich charakterizuje, čím vynikajú a čo by ste o nich mali vedieť? Vďaka našim praktickým radám bude vaše rozhodovanie o oknách do bytu hneď jednoduchšie

Farebné okno do bytu

Farebné okno do bytu

Biela je klasikou, ktorou pri oknách vo vašom domove nič nepokazíte. Zďaleka však nie je jedinou farbou, ktorú máte k dispozícii v momente voľby okien do vášho bytu. Aké farby okien sú v súčasnosti v kurze a ako ich možno zladiť s celkovým prostredím?

Hliníkové automatické dvere

Hliníkové automatické dvere

Kde všade sa hliníkové automatické dvere môžu použiť a čo patrí k ich najväčším pozitívam? Aké druhy automatických dverí rozoznávame? Na tieto a podobné otázky vám odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu