Industriálny štýl okien a dverí

Industriálny štýl okien a dverí
Industriálny štýl okien a dverí

Industriálny štýl okien a dverí Vás uchváti na prvý pohľad 

Čo všetko charakterizuje čoraz populárnejší a používanejší industriálny štýl? Prezradíme vám v našom najnovšom článku so špeciálnym zameraním na okná a dvere zladené do trendového priemyselného štýlu 21. storočia.

Čím sa industriálny štýl vyznačuje?

V čom sa industriálny štýl odlišuje od iných, ako je napríklad rustikálny, minimalistický alebo škandinávsky štýl? K jeho typickým znakom môžeme zaradiť vysoké steny, trámy vystupujúce zo stropu, potrubie viditeľné v stenách a použitie materiálov, ku ktorým patrí oceľ, tehly alebo betón. Miestnosti zariadené v industriálnom štýle často pôsobia, akoby neboli dokončené a možno si v nich všimnúť rôzne mechanické kusy nábytku a doplnkov. Štýl označovaný tiež ako priemyselný si najväčšie uplatnenie nachádza v bytoch situovaných v podkroví, loftoch a bytových jednotkách s moderným dizajnom.

Priemyselný štýl je industriál 

V rámci industriálneho štýlu je tiež bežné doplniť zvolený priestor o rozličné kovové alebo drevené kúsky, aké sú charakteristické pre priemyselné stavby. Ak si potrpíte na detaily, môžete do bytu ladeného v industriálnom štýle umiestniť originálne prvky v duchu vintage a retro. Pokiaľ plánujete do tohto štýlu zaodieť len niektorú z miestností vo vašej domácnosti, najlepšou voľbou je obývačka alebo pracovňa. Využitie si nájde tiež v kúpeľni a v kuchyni, naopak nie je práve najvhodnejšou voľbou do detskej izby.

Okná a dvere v industriálnom štýle podľa vášho vkusu

Čo sa týka okien a dverí v súlade s industriálnym štýlom, v otázke materiálu tiež platí, že môžete staviť na drevo a na kov alebo si zvoliť modely, ktoré v sebe spájajú drevené prvky s kovovými, napríklad drevené dvere s kovovu zárubňou alebo okná s kovovým rámom. Zatiaľčo kovový lesk navodzuje tú správnu atmosféru priemyselnej doby, hrejivé drevo primerane vyrovná jeho chladný efekt.

Je vhodné dať prednosť oknám veľkých rozmerov, aby tak v industriálne ladenej miestnosti vynikol vysoký strop a zároveň do miestnosti dopadalo primerané množstvo svetla, čím priestor opticky zväčšíte a zjemníte jeho metalický vzhľad. Dvere môžu byť masívnejšie, pôsobiť staršie, než sú v skutočnosti a byť obohatené o železné prvky.

Fasádne systémy

Hliníkové fasádne systémy

Fasádne systémy majú široké spektrum použitia a vyrábajú sa v rôznych verziách. Čo by ste o nich mali vedieť a ktorý materiál je pre ich použitie najvhodnejší z hľadiska životnosti, dostupnosti a kvality.

Trendy farieb okien dverí

Trendy farieb okien dverí

Trendy sa menia z roka na rok a hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá, nevyhýbajú sa ani oknám. Do akých odtieňov teda možno zladiť okná vo vašej domácnosti, ak chcete aby kráčali ruka v ruke s farebným dizajnom pre tento a nasledujúci rok?

Okná vhodné pre rodinné domy

Okná vhodné pre rodinné domy

Správna voľba okien a dverí do vašej domácnosti je jedným z krokov k tomu, aby ste sa vo vašom domove cítili príjemne, útulne a aby v ňom panovala pravá rodinná pohoda. Aký druh okien sa teda najlepšie hodí do rodinných domov a čo by ste si pri nich mali všímať.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu