Príprava pred montážou okien a dverí

Príprava pred montážou okien a dverí
Príprava pred montážou okien a dverí

Príprava pred montážou okien a dverí

Montáž okien a dverí nie je až tak náročnou záležitosťou, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať, na začiatok sa je však potrebné na ňu dobre pripraviť. V čom by mala podobná príprava zabezpečujúca bezproblémovú montáž spočívať, vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Začiatok prípravy a jej priebeh

Príprava pred montážou okien a dverí pozostáva z niekoľkých krokov, ktoré by ste nemali zanedbať a na ktoré by ste mali myslieť, skôr než sa pustíte do samotnej montáže. V prvom rade je dôležité, aby boli rámy, do ktorých budete neskôr okná alebo dvere vkladať, dostatočne čisté. Presvedčte sa, či ich nepokrýva nános prachu, či sa na nich nenachádza špina alebo nie sú zasiahnuté mastnotou. Pokiaľ tomu tak je, je potrebné rám dôkladne vyčistiť s pomocou čistiacich prostriedkov, aké nájdeme vo väčšine domácností.

 Majte na pamäti, že čím čistejšia bude pripojovacia škára tým sa zvýši jeho priľnavosť k oknu alebo dverám, ktoré namontujte. Je dôležité, aby v prostredí, v ktorom plánujete okná a dvere osadiť, panoval čo najnižší stupeň vlhkosti. Pokiaľ pracujete v novostavbe, môžete počkať kým jej omietka dostatočne vyzreje a kým sa z nej nadbytočná vlhkosť vyparí. Ak je príčinou vysokej vlhkosti v miestnosti iný zdroj, odporúčame ju riešiť s pomocou primeraného sanačného systému.

Dodatočné kroky, ktoré by ste nemali vynechať

Nezabúdajte tiež, že povrch, do ktorého budú dvere alebo okná osadzované, musí byť primerane pevný, kvalitný a rovný. Podľa možnosti by sa na ňom nemali nachádzať žiadne nerovnosti ani výčnelky a ak na nejaké natrafíte, mali by ste ich zahladiť alebo iným spôsobom odstrániť.

Skôr než začnete s montážou, overte si, či je vami zvolený podklad dostatočne stabilný a či udrží váhu dverí prípadne okna, ktoré doň máte v pláne osadzovať. Ak by ste mali o jeho stabilite akékoľvek pochybnosti, môžete povrch čiastočne vystužiť prostredníctvom malty alebo použiť pevnú oceľovú výstuž.

Hliníkové automatické dvere

Hliníkové automatické dvere

Kde všade sa hliníkové automatické dvere môžu použiť a čo patrí k ich najväčším pozitívam? Aké druhy automatických dverí rozoznávame? Na tieto a podobné otázky vám odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Industriálny štýl okien a dverí

Industriálny štýl okien a dverí

Čoraz populárnejší a používanejší industriálny štýl? Prezradíme vám v našom najnovšom článku so špeciálnym zameraním na okná a dvere zladené do trendového priemyselného štýlu 21. storočia.

Fasádne systémy

Hliníkové fasádne systémy

Fasádne systémy majú široké spektrum použitia a vyrábajú sa v rôznych verziách. Čo by ste o nich mali vedieť a ktorý materiál je pre ich použitie najvhodnejší z hľadiska životnosti, dostupnosti a kvality.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu