Okná vhodné pre rodinné domy

Okná vhodné pre rodinné domy
Okná vhodné pre rodinné domy

Okná vhodné pre rodinné domy

Správna voľba okien a dverí do vašej domácnosti je jedným z krokov k tomu, aby ste sa vo vašom domove cítili príjemne, útulne a aby v ňom panovala pravá rodinná pohoda. Aký druh okien sa teda najlepšie hodí do rodinných domov a čo by ste si pri nich mali všímať?

Doba plastových okien aj tradičného dreva

V súčasnosti sú na trhu dostupné okná z rôznych materiálov, ktoré sa líšia svojimi charakteristikami a možnosťami použitia. Z hľadiska ceny sú najdostupnejšie plastové okná, ktoré si nájdu využitie predovšetkým v novostavbách a rodinných domoch so súčasným dizajnom. Vyžadujú si nenáročnú údržbu, vďaka tepelnoizolačným vlastnostiam ich považujeme za úsporné a a hodia sa aj do domov z kategórie nízkoenergetických obydlí.

Výnimočnosť plastových okien spočíva tiež v dobrej izolácii zvuku, ktorá je zárukou dostatočného súkromia a ochranou pred hlučnými susedmi. Dostupné sú v mnohých variáciách a farebných prevedeniach a tak záleží len od vašej preferencie, či si zvolíte dvojsklo alebo trojsklo, zaujme vás hranatý či oblý profil, stavíte na bielu klasiku alebo si doprajete okenný rám vo vašom obľúbenom odtieni.

Pokiaľ je váš dom staršieho dáta, zdobí ho ľudové drevené obloženie alebo len preferujete čo najekologickejší štýl života, lepšou voľbou sú pre vás štýlové drevené okná. Pre ich schopnosť udržania tepla ich určite oceníte počas chladných zimným mesiacov a budú krásne ladiť s dreveným nábytkom vo vašej domácnosti. Niektorých zákazníkov od týchto okien odráža fakt, že sú náročnejšie na údržbu a tiež drahšie ako plastové okná.

Pevnosť hliníka a kvalita v modernom bývaní

V súčasnosti sú čoraz používanejšie hliníkové okná a to obzvlášť v moderných rodinných domoch, do ktorých vnesú množstvo prirodzeného svetla, vďaka čomu bude interiér pôsobiť priestornejšie a viac otvoreným dojmom. Oproti plastovým oknám a dreveným oknám sú navyše dostupné aj v nadrozmerných veľkostiach a súčasne si zachovávajú kvalitné tepelnoizolačné charakteristiky. Považujeme ich za stabilné, vyznačujú sa bezproblémovou údržbou, zároveň ale aj vyššou cenou. Hliníkové okná sú na pohľad veľmi estetické a dobre splývajú s elegantným prostredím domácnosti dnešnej doby.

Trendy farieb okien dverí

Trendy farieb okien dverí

Trendy sa menia z roka na rok a hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá, nevyhýbajú sa ani oknám. Do akých odtieňov teda možno zladiť okná vo vašej domácnosti, ak chcete aby kráčali ruka v ruke s farebným dizajnom pre tento a nasledujúci rok?

Okná do bytu

Okná do bytu

Čo všetko treba pri voľbe okien do vášho bytu zobrať do úvahy a aké okná vám dáva súčasný trh k dispozícii? Čo ich charakterizuje, čím vynikajú a čo by ste o nich mali vedieť? Vďaka našim praktickým radám bude vaše rozhodovanie o oknách do bytu hneď jednoduchšie

Hliníkové automatické dvere

Hliníkové automatické dvere

Kde všade sa hliníkové automatické dvere môžu použiť a čo patrí k ich najväčším pozitívam? Aké druhy automatických dverí rozoznávame? Na tieto a podobné otázky vám odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu