Okná vhodné pre rodinné domy

Okná vhodné pre rodinné domy
Okná vhodné pre rodinné domy

Okná vhodné pre rodinné domy

Správna voľba okien a dverí do vašej domácnosti je jedným z krokov k tomu, aby ste sa vo vašom domove cítili príjemne, útulne a aby v ňom panovala pravá rodinná pohoda. Aký druh okien sa teda najlepšie hodí do rodinných domov a čo by ste si pri nich mali všímať?

Doba plastových okien aj tradičného dreva

V súčasnosti sú na trhu dostupné okná z rôznych materiálov, ktoré sa líšia svojimi charakteristikami a možnosťami použitia. Z hľadiska ceny sú najdostupnejšie plastové okná, ktoré si nájdu využitie predovšetkým v novostavbách a rodinných domoch so súčasným dizajnom. Vyžadujú si nenáročnú údržbu, vďaka tepelnoizolačným vlastnostiam ich považujeme za úsporné a a hodia sa aj do domov z kategórie nízkoenergetických obydlí.

Výnimočnosť plastových okien spočíva tiež v dobrej izolácii zvuku, ktorá je zárukou dostatočného súkromia a ochranou pred hlučnými susedmi. Dostupné sú v mnohých variáciách a farebných prevedeniach a tak záleží len od vašej preferencie, či si zvolíte dvojsklo alebo trojsklo, zaujme vás hranatý či oblý profil, stavíte na bielu klasiku alebo si doprajete okenný rám vo vašom obľúbenom odtieni.

Pokiaľ je váš dom staršieho dáta, zdobí ho ľudové drevené obloženie alebo len preferujete čo najekologickejší štýl života, lepšou voľbou sú pre vás štýlové drevené okná. Pre ich schopnosť udržania tepla ich určite oceníte počas chladných zimným mesiacov a budú krásne ladiť s dreveným nábytkom vo vašej domácnosti. Niektorých zákazníkov od týchto okien odráža fakt, že sú náročnejšie na údržbu a tiež drahšie ako plastové okná.

Pevnosť hliníka a kvalita v modernom bývaní

V súčasnosti sú čoraz používanejšie hliníkové okná a to obzvlášť v moderných rodinných domoch, do ktorých vnesú množstvo prirodzeného svetla, vďaka čomu bude interiér pôsobiť priestornejšie a viac otvoreným dojmom. Oproti plastovým oknám a dreveným oknám sú navyše dostupné aj v nadrozmerných veľkostiach a súčasne si zachovávajú kvalitné tepelnoizolačné charakteristiky. Považujeme ich za stabilné, vyznačujú sa bezproblémovou údržbou, zároveň ale aj vyššou cenou. Hliníkové okná sú na pohľad veľmi estetické a dobre splývajú s elegantným prostredím domácnosti dnešnej doby.

Industriálny štýl okien a dverí

Industriálny štýl okien a dverí

Čoraz populárnejší a používanejší industriálny štýl? Prezradíme vám v našom najnovšom článku so špeciálnym zameraním na okná a dvere zladené do trendového priemyselného štýlu 21. storočia.

Príprava pred montážou okien a dverí

Príprava pred montážou okien a dverí

Montáž okien a dverí nie je až tak náročnou záležitosťou, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať, na začiatok sa je však potrebné na ňu dobre pripraviť. V čom by mala podobná príprava zabezpečujúca bezproblémovú montáž spočívať, vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Zasklenie balkónu v byte

Zasklenie balkónu v byte

Uvažujete o možnosti zasklenia balkónu vo vašom byte, máte však pochybnosti o tom, čo všetko so sebou obnáša? Na nasledujúcich riadkoch vám priblížime, v čom spočívajú výhody zasklenia a čo je pri ňom potrebné vziať do úvahy.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu